Bazar Roślinny

Bazar Roślinn można przeglądać bez logowania. Aby zobaczyć dane kontaktowe oferujących lub poszukujących roślin, albo umieścić własną ofertę lub życzenia, trzeba być zalogowanym. Można użyć bezpłatnego konta dostępu do wszystkich funkcji Bazaru lub (jeśli takie masz) logowania do atlas-roslin.pl.
Index seminum - Index plantarum

poszukiwane

forum Bazaru

nowa rzecz!

admin — Jako część dużych prac nad roślinami ozdobnymi w atlas-roslin.pl uruchamiamy nową funkcję - Bazar Roślinny - miejsce gdzie można oferować/wymieniać się nasionami (i nie tylko) roślin ozdobnych.

Bazar Roślinny jest zbliżony do tablicy ogłoszeń. Pozwala oferować rośliny/nasiona ze swoje kolekcji. Ogłaszać poszukiwania tego co chcemy mieć w swoim ogrodzie. Wreszcie można rozmawiać i nawiązywać kontakty poprzez Bazarowe Forum.

To narzędzie ma być w założeniu maksymalnie wygodne w użyciu.
Jeśli pojawią się jakieś nowe potrzeby, sugestie usprawnień, zgłoszenie problemów - będą realizowane / rozwiązywane od ręki. ·10.2 15:22#1
admin — Pozycje oferty/życzeń można dodawać po zalogowaniu przez formularz w Bazarze lub przez stosowne linki na stronach gatunków w atlas-roslin.pl (ten drugi sposób może być często wygodniejszy i szybszy).

Do przeglądania ofert i życzeń nie trzeba się logować. Logowanie jest potrzebne dla tworzenia własnej oferty lub listy życzeń oraz dla nawiązania kontaktu z amatorami ogrodów. Osoby bez konta w atlas-roslin.pl mogą założyć bezpłatny login bazarowy, oferujące wszystkie możliwości Bazaru. ·12.2 15:10

zasady / regulamin

  1. Bazar Roślinny w zamierzeniu służy przede wszystkim pomocą hobbistom amatorom ogrodów. Stworzony jest dla wymiany rzetelnej informacji o dostępnych i poszukiwanych roślinach oraz do nawiązywania kontaktów.
  2. Używanie Bazaru jest całkowicie bezpłatne. Przeglądanie ofert nie wymaga założenia dostępu. Do umieszczania oferty lub listy poszukiwanych roślin oraz kontaktu służy bezpłatne konto dostępu.
  3. Ofertę może składać każdy, bez podmiotowych ograniczeń. Oferta jest ważna przez rok; w każdej chwili można ją w całości lub części przedłużyć o kolejny rok.
  4. W ofercie wymaga jest jedynie konkretna informacja bez marketingowej mgły. Bazar jest wolny od reklam.
  5. Oferując nasiona lub rośliny należy zachować zdrowy rozsądek i stosować się do regulacji prawnych tj. w przypadku roślin chronionych lub zagrożonych oferować tylko pochodzące z uprawy, nie oferować roślin inwazyjnych, narkotycznych, przestrzegać ograniczeń dotyczących odmian patentowanych; zobacz też informację o "paszportach roślin".
  6. Bazar Roślinny nie jest stroną transakcji (jest "tablicą ogłoszeń") - stara się jednak zapewnić przyjazne i bezpieczne miejsce dla wymiany nasion i roślin, w pewnym zakresie kontrolowane i moderowane; zobacz informację o wyjaśnianiu nieporozumień i rozwiązywaniu konfliktów.