lista gatunków bez fotografii

Niektóre taksony nie posiadające dotąd ilustracji/fotografii na stronach atlas-roslin.pl:

A
jodła arizońska (Abies arizonica)
jodła wspaniała (Abies magnifica)
krwawnik Gerbera (Achillea micrantha)
olsza pomarszczona (Alnus rugosa)
szarłat Bouchona (Amaranthus bouchonii)
szarłat Palmera (Amaranthus palmeri)
migdałowiec pospolity (Amygdalus communis)
Anthemis altissima
Anthemis lithuanica
rumian dwubarwny (Anthemis mixta)
Antyllis vulneraria ssp. carpatica
Arenaria leptoclados
Arabis pendula
gęsiówka sudecka (Arabis sudetica)
kokornak mandżurski (Aristolochia manchuriensis)
kokornak owłosiony (Aristolochia tomentosa)
bylica dwuletnia (Artemisia biennis)
Artemisia sieversiana
bylica werlocka (Artemisia verlotorum)
owies jednostronny (Avena orientalis)
aster gładki (Aster laevis)
azolla karolińska (Azolla caroliniana)
azolla meksykańska (Azolla mexicana)

B
gorczycznik wiosenny (Barbarea verna)
Bassia hyssopifolia
brzoza żółta (Betula lutea)
Bromus arvensis ssp. segetalis
stokłosa wielokwiatowa (Bromus grossus)
Bromus hordaceus ssp. thominii
stokłosa pośrednia (Bromus intermedius)
stokłosa długooścista (Bromus lanceolatus)
stokłosa delikatna (Bromus lepidus)
stokłosa sztywna (Bromus rigidus)
stokłosa czerwonawa (Bromus rubens)
stokłosa obiedkowata (Bromus willdenowii)

C
knieć błotna rożkowata (Caltha palustris ssp. cornuta)
Caltha palustris ssp. palustris
knieć błotna płożąca (Caltha palustris ssp. radicans)
Camelina rumelica
Cardamine chelidonia
surmia wielkokwiatowa (Catalpa speciosa)
rogatek skrzydełkowaty (Ceratophyllum platyacanthum)
Chenopodium capitatum
Chenopodium integrifolium
komosa australijska (Chenopodium pumilio)
Chenopodium melanocarpum
kolokwinta (Citrullus colocynthis)
Cochlearia danica
Cochlearia officinalis
wrzosowiec hyzopolistny (Corispermum hyssopifolium)
wrzosowiec pośredni (Corispermum intermedium)
wrzosowiec Marschalla (Corispermum marschallii)
wronóg podwójny (Coronopus didymus)
grubosz Helmsa (Crassula helmsii)
Crataegus ×fallacina
pępawa nicejska (Crepis nicaeensis)
cyprysowiec Leylanda (×Cupressocyparis leylandii)
Cuscuta australis spp. cesattiana
kanianka amerykańska (Cuscuta gronovii)
Cuscuta suaveolens

D
Dactylorhiza cruenta
kukułka lapońska (Dactylorhiza lapponica)
Dactylorhiza majalis ssp. brevifolia
kukułka sudecka (Dactylorhiza psychrophila)
kukułka Russowa (Dactylorhiza russowii)
Digitalis laevigata
omieg babkolistny (Doronicum plantagineum)

E
moczarka argentyńska (Egeria densa)
Elodea nuttallii
Epilobium lanceolatum
kruszczyk krótkolistny (Epipactis distans)
kruszczyk ostropłatkowy (Epipactis leptochila)
kruszczyk Muellera (Epipactis muelleri)
Eragrostis aegyptiaca
Eragrostis cilianensis
miłka owłosiona (Eragrostis pilosa)

F
jesion amerykański (Fraxinus americana)
dymnica gęstokwiatowa (Fumaria densiflora)
dymnica murowa (Fumaria muralis)
dymnica wąskolistna (Fumaria parviflora)

G
Galeopsis pernhofferi
janowiec angielski (Genista anglica)
goryczuszka bałtycka (Gentianella baltica)
Gypsophila viscosa

H
turówka leśna (Hierochloe australis) (detale)
turówka szorstka (Hierochloe hirta)
jęczmień dwurzędowy (Hordeum distichon)
jęczmień żytni (Hordeum secalinum)

I
irezyna Lindena (Iresine lindenii)
kosaciec niemiecki (Iris germanica)
Iris sambucina

K

L
sałata jadowita (Lactuca virosa)
Lathyrus inconspicuus
rzęsa turionowa (Lemna turionifera)
Lemna minuta
Lepidium africanum
Lepidium heterophyllum
Lepidium perfoliatum
jastrun górski (Leucanthemum margaritae)
jastrun właściwy alpejski (Leucanthemum vulgare ssp. alpicola)
Limnobium spongia
Linaria chalepensis
Linaria spartea
życica szydlasta (Lolium subulatum)
wiciokrzew Morrowa (Lonicera morrowii)
gąbczak walcowaty (Luffa cylindrica)

M
jabłoń kwiecista (Malus floribunda)
Malva parviflora
lucerna sztywna (Medicago aculeata)
lucerna wczesna (Medicago praecox)
nostrzyk indyjski (Melilotus indica)
kroplik miedziany (Mimulus cupreus)
Mirabilis hirsuta
zdrojek błyszczący typowy (Montia fontana ssp. fontana)
zdrojek błyszczący wodny (Montia fontana ssp. amporitana)

N
kocimiętka żyłkowana (Nepeta nervosa)
ożędka kończysta (Neslia apiculata)

O
szczawik rożkowaty (Oxalis corniculata)

P
Panicum implicatum
Panicum dichotomiflorum
Phalaris brachystachys
świerk sitkajski (Picea sitchensis)
goryczel jastrzębcowaty wielkokwiatowy (Picris hieracioides ssp. grandiflora)
biedrzeniec czarny (Pimpinella nigra)
Pinus balfouriana
sosna żółta odmiana skalna (Pinus ponderosa var. scopulorum)
chrząstkowiec Heuffela (Polycnemum heuffelii)
chrząstkowiec większy (Polycnemum majus)
rdest ptasi (s.str.) (Polygonum aviculare s.str.)
topola włochata (Populus candicans)
portulaka umbraticola (Portulaca umbraticola)
pięciornik grzebieniasty (Potentilla conferta)
Platycarya strobilacea

Q
dąb kaukaski (Quercus macranthera)

R
Reseda inodora
rdestowiec pośredni (Reynoutria ×bohemica)
rabarbar ogrodowy (Rheum rhaponticum)
robinia nowomeksykańska (Robinia neomexicana)
szczaw różnolistny (Rumex ×heterophyllus)

S
Sagina micropetala
solanka pagórkowa (Salsola collina)
wierzba śniada (Salix starkeana) (nie zielnikowe)
szałwia zaroślowa (Salvia dumetorum)
oczeret Kalmusa (Schoenoplectus ×kalmusii)
Scutellaria minor
starzec niemiecki (Senecio germanicus)
starzec ukraiński (Senecio ucrainicus)
włośnica zwodnicza (Setaria decipiens)
włośnica Fabera (Setaria faberi)
lepnica szkarłatna (Silene coeli-rosa)
lepnica litewska (Silene lithuanica) (nie zielnikowe)
Silene scabriflora
tawuła biała (Spiraea alba)
tawuła wczesna (Spiraea ‘Arguta’) (fotografie cech diagnostycznych)
Spiraea douglasii
tawuła dziurawcolistna (Spiraea hypericifolia)
Spiraea latifolia
Spiraea menziesii
Spiraea prunifolia
tawuła nibywierzbolistna (Spiraea ×pseudosalicifolia) (≡ ×billardii)
Spiraea ×rubella
psianka skrzydlata (Solanum alatum)
Sorbus austriaca
Sorbus mougeotti
jeżogłówka zapoznana (Sparganium neglectum)
śnieguliczka koralowa (Symphoricarpos orbiculatus)
śnieguliczka zachodnia (Symphoricarpos occidentalis)

T
Tanacetum parthenifolium
tobołki czosnkowe (Thlaspi alliaceum)
kozibród pajęczynowaty (Tragopogon floccosus var. heterospermus)
kozibród łąkowy mniejszy (Tragopogon pratensis ssp. minor)
Triticum polonicum
Triticum turgidum
Turgenia latifolia

U
Utricularia stygia

V
Viburnum sargenti
Viola saxatilis ssp. polychroma
Vitis amurensis
Vitis cordifolia = vulpina p.p.
Vulpia geniculata

W
Wisteria frutescens