rośliny okrywowe

na stronie — rośliny okrywowe · okrywa
Na okrywy stosujemy krzewy płożace się lub bardzo niskie o rozesłanym pokroju. W przypadku z natury wysokich krzewów, do dyspozycji mamy odmiany karłowate, o ścielącycm się pokroju.

Iglaki okrywowe — lista w układzie:

Krzewy liściaste i pnącza okrywowe — lista w układzie:

okrywa

Jako rośliny okrywowe stosuje się różne grupy roślin — krzewy, krzwinki, byliny, trawy i paprocie
Rośliny okrywowe tworzę okrywę, tj. jednorodną, niewysoką, gęstwinę pędów osłaniającą ziemię na części ogrodu.

Wizualnie okrywa spełniają tę samą rolę co trawnik ale raczej nie da się po takiej „darni” swobodnie chodzić (zresztą nie taka jest rola okrywy).

W porównaniu do tradycyjnego trawnika, koszt założenia jest zwykle wyższy (bywa że wielokrotnie wyższy). Mamy koszt sadzonek lub nasion oraz koszt przygotowania gleby, która dla dobrego efektu, musi mieć optymalną jakość dla danej zadarniającej rośliny. Koszt utrzymania, w szczególności pracochłonność utrzymania okrywy jest o wiele mniejsza niż w przypadku trawnika.

Dobra okrywa jest jednak warta dużego początkowego nakładu, bo i efekt jest o wiele większy niż w przypadku trawnika. Ozdobą w różnych porach roku są liście (ze zmienną w sezonie barwą), kwiaty, owoce, wreszcie sama faktura.

obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 2002-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.09.04 · ta strona była ostatnio zmieniana/last modified 31.03.2014 · powstała/was created 10.03.2010

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="https://www.atlas-roslin.pl.pl/rosliny-okrywowe.htm"> rośliny okrywowe - Atlas roślin Polski atlas-roslin.pl</a>