30 grudnia 2016

Dodanie lub uzupełnienie kluczy do taksonów i uzupełnienie opisów gatunków: pełnik (Trollius), czarnuszka (Nigella), miłek (Adonis), zawilec (Anemone), sasanka (Pulsatilla).

26 grudnia 2016

Dodanie lub uzupełnienie kluczy do taksonów i uzupełnienie opisów gatunków: powojnik (Clematis), ostróżeczka (Consolida), ostróżka (Delphinium), jaskrowate (Ranunculaceae).

20 grudnia 2016

Dodanie lub uzupełnienie kluczy do taksonów i uzupełnienie opisów gatunków: karmnik (Sagina), gwiazdnica (Stellaria), goździkowate z wolnymi działkami kielicha (Alsinoideae). Tym samym rodzina goździkowate (Caryophyllaceae) jest kompletnie opracowana.

19 grudzień 2016

Dodanie lub uzupełnienie kluczy do taksonów i uzupełnienie opisów gatunków: piaskowiec (Arenaria), mokrzyca (Minuartia) i czerwiec (Scleranthus).

space

2 grudnia 2016

Dodanie lub uzupełnienie kluczy do taksonów i uzupełnienie opisów gatunków: rogownica (Cerastium).

space

W kluczach tradycyjnych, dla większej wygody (łatwiej trafić z kliknięciem], strzałki skoku do alternatywy zostały obramowane klikalnymi nawiasami kwadratowymi.

27 września 2016

Nowy takson z fotografiami Jerzego Kruka: Equisetum ×moorei.

space

Nowy takson z fotografiami Agaty Stadnickiej-Futomy: astrowiec orzęsiony (Brachyactis ciliata) (dziękuję Jerzemu Krukowi za przesłanie fotografii).

space

Uzupełnienie fotografii Piotra Kobierskiego: mięta polej (Mentha pulegium).

space

23 czerwca 2016

Po dłuższej przerwie spowodowanej sprawami różnymi od atlasu a nie cierpiącymi zwłoki (prawdopodobnie do późnej jesieni uaktualnienia będą sporadyczne).

space

Nowe taksony z fotografiami Jerzego Kruka: wiesiołek Rennera (Oenothera canovirens), wiesiołek mylący (Oenothera fallax), wiesiołek flemingski (Oenothera flaemingina), wiesiołek drobnokwiatowy (Oenothera parviflora), wiesiołek późnokwitnący (Oenothera pycnocarpa), wiesiołek śląski (Oenothera subterminalis)
i uzupełnienie fotografii: wierzba uszata (Salix aurita).

space

Uzupełnienie fotografii Adama Dobrzańskiego: czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum).

26 kwietnia 2016

Dodanie klucza i uzupełnienie opisów gatunków dla rodzaju lepnica (Silene).

4 kwietnia 2016

Dodanie lub uzupełnienie kluczy do taksonów i uzupełnienie opisów gatunków: goździkowate- działki kielicha zrośnięte (Silenoideae), goździk (Dianthus).

space

15 marca 2016

Dodanie lub uzupełnienie kluczy do taksonów i uzupełnienie opisów gatunków: łoboda (Atriplex), szarłatowate (Amaranthaceae), szarłat (Amaranthus), nocnicowate (Nyctaginaceae), portulakowate (Portulacaceae).

10 marca 2016

23 lutego 2016

17 lutego 2016

Dodanie kluczy do taksonów i uzupełnienie opisów gatunków: leszczynowate (Corylaceae), bukowate (Fagaceae), dąb (Quercus).

11 lutego 2016

Dodanie kluczy do taksonów i uzupełnienie opisów gatunków: brzozowate (Betulaceae), brzoza (Betula), orzesznik (Carya) (dodanie opisów).

space

Przy okazji usunąłem z atlasu strony i oznaczenia tzw. "konkursu wartości ogrodowej". Pomysł z 2012r. był dobry ale, realistycznie patrząc, nie ma zasobów (czas, czas) na jego systematyczną kontynuację.

space

Nowe taksony z fotografiami Jerzego Kruka: Draba stellata, Pinus longaeva, Cedrus brevifolia
i uzupełnienie fotografii: mamutowiec olbrzymi (Sequoiadendron giganteum), podejźrzon księżycowy (Botrychium lunaria).

space

5 lutego 2016

Dodanie kluczy do taksonów: orzechowate (Juglandaceae), orzech (Juglans) (+uzupełnienie opisów gatunków), orzesznik (Carya).

space

Przywróciłem pełną widoczność fotografii w zwykłej wersji atlasu (bez logowania). Jeśli nie wpłynie to istotnie negatywnie na sprzedaż dostępu do pełnej wersji atlasu, co mogłoby zagrozić projektowi, to już tak zostanie.

4 lutego 2016

Przeglądnięcie stron atlasu dotyczących nagozalążkowych. Uzupełnienie o klucz do rodzaju modrzew (Larix) (+opisy gatunków). Obecnie ta część atlasu (szyszkowe (Coniferophytina), szpilkowe (Pinopsida)) posiada kompletny klucz i opisy diagnostyczne dla gatunków krajowych i częściej uprawianych.

20 stycznia 2016

13 stycznia 2016

Dodany tradycyjny klucz wyboru na stronie jaka to roślina (klucz) oraz dodany brakujący klucz drugiego poziomu wyboru — dwuliścienne (Magnoliopsida). W sumie łączą one w jeden system wszystkie klucze na poziomie rodziny, rodzaju aż do gatunku. W kolejnych krokach będą uzupełniane brakujące klucze wyboru niższego rzędu lub tabele porównawcze oraz diagnostyczne opisy gatunków.

space

Serdecznie dziękuję Jerzemu Krukowi za korekty.